czwartek, 12 listopada 2015

Duży rozmiar to nie problem

Współczesna moda, choć wydawałoby się, że tolerancyjna, (a przynajmniej za taką pragnie się uważać) nie ma zbyt wiele do zaoferowania osobom o rozmiarach powyżej standardowego 34-42. Problem ten jest szczególnie widoczny w najpopularniejszych sieciówkach, które tracą na pomijaniu w swoich grupach docelowych osób noszących większe rozmiary.

O ile niektóre z dużych koncernów odzieżowych zaczęły zauważać problem i szyć ubrania kobiece w dużych rozmiarach, o tyle odzież męska xxl wciąż jest nieomal nieuchwytnym towarem. Gdzie należy zatem szukać ubrań męskich, jeśli nie w znajdującym się za rogiem sklepie z popularnym szyldem?

moda dla dużych Panów
Nie jest z pewnością zaskoczeniem, że miejscem w którym króluje moda XXL jest Internet. Z pomocą przychodzą tutaj rozmaite portale. Na pewno najwięcej oferują strony aukcyjne, gdzie duże rozmiary męskie wystawiają sklepy zajmujące się dystrybucją odzieży w niestandardowych rozmiarach, takich jak 4xl, czy nawet 5xl. Korzystanie z ich oferty jest nie tylko najłatwiejsze ale daje też wiele możliwość korzystania ze zróżnicowanej propozycji kolorystycznej, czy rozmaitych fasonów.

Jeśli jednak ktoś poluje na odzieżowe perełki w rozmiarze XXL warto skorzystać z portali wymiany ubrań (tzw. swap) - dzięki temu można mieć dostęp do odzieży sprowadzanej przykładowo z USA, o większych niż powszechnie dostępne rozmiarach.

Mitem jest przekonanie, że dla mężczyzn noszących rozmiary od xxl w górę nie ma stylowych i modnych ubrań. Choć dostęp do nich nie jest tak oczywisty jak w przypadku bardziej popularnych rozmiarów, odrobina determinacji i zmysłu poszukiwacza doprowadzi każdego w rejony, gdzie niepodzielnie królują duże rozmiary męskie i moda XXL.