czwartek, 5 listopada 2015

Moda i my

moda

Skąd czerpać inspiracje?

Mówi się, że jedyną stałą w naszym życiu jest zmiana, a moda damska szczególnie wzięła sobie te słowa do siebie. I doskonale zdaje sobie z tego sprawę, a przynajmniej zdawać sobie sprawę powinna, każda elegancka kobieta, która pretenduje do miana modnej.
Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie i bardzo trudno jest za nimi nadążyć. To prawda znana jak świat, obśmiewana nawet w literaturze. Wystarczy podać za przykład "Żonę modną", jedną z najbardziej znanych i jednocześnie najbardziej celnych satyr, które wyszły spod pióra Ignacego Krasickiego. A utwór ten ma już przecież swoje lata - po raz pierwszy został opublikowany w zbiorze satyr w roku 1784.


Świat mody
bywa zmienny i kapryśny - dokładnie tak, jak tytułowa Żona modna, jednak moda nie jest czymś złym. Do tematu wystarczy podejść jedynie w odpowiedni sposób, czyli z głową. Nie ma przecież nic złego w tym, że chcemy być piękne i podziwiane.
Wiele kobiet zastanawia się - skąd czerpać swoje inspiracje modowe? Jednak w dzisiejszym świecie nie jest to zadanie zbyt trudne. Możemy śledzić blogi popularnych blogerek modowych, zwanych również szafiarkami, możemy przeglądać prasę, wyszukiwać tematyczne programy w telewizji lub strony www. Moda nas otacza, czy tego chcemy czy nie. Nie ma sensu podążać za modą bezmyślnie, ale bezmyślne jej negowanie też nie wyjdzie nam na dobre.